درحال بارگذاری...

تابلوهای تبلیغاتی شهرستان زارچ ساماندهی شد

شهرداری زارچ برای جلوگیری از انجام تبلیغات غیرمجاز در شهر، به نصب ۳۰‌ استند تبلیغاتی مجاز و همچنین جمع‌آوری و ساماندهی تابلوهای غیرمجاز اقدام کرده است .
به گزارش پایگاه خبری محیطی ، زارچ از شهرهای شهرستان یزد است که هر چند فعالیت کسب و کار در آن رونق چندانی ندارد، اما نصب فضاهای تبلیغاتی غیرمجاز در مناسبت‌های ملی و مذهبی، شهرداری را به ستوه آورده است. شهروندان این شهر که عمدتا از قانون ممنوعیت نصب تبلیغات بدون مجوز مطلع نیستند در مناسبت‌های خاص برای تبلیغ فعالیت خود از داربست‌های فلزی استفاده می‌کنند که چهره شهر را نازیبا می‌کند.
این در حالی است که بر اساس اصل۹۲ قانون شهرداری‌ها، تابلو و بنر که مربوط به اطلاع‌رسانی باشد، باید با مجوز شهرداری و در محل مناسب و مجاز نصب شود، در غیر این صورت شهرداری می‌تواند به جمع‌آوری آن اقدام کند.
برخی از فعالان نصب داربست‌های فلزی هم که از این قانون مطلع هستند، برای سودجویی خود اطلاعاتی در اختیار شهروندان قرار نمی‌دهند و همین امر باعث شده که در اثر نا آگاهی مردم، سیما و منظر شهری در زارچ با مشکلات زیادی مواجه باشد.
شهرداری زارچ از یک سال گذشته به ایجاد فضاهای تبلیغاتی مجاز در قالب استندهای تبلیغاتی در نقاط مناسب شهر اقدام کرده و مدیریت آن را نیز به بخش‌خصوصی واگذار کرده است تا به این ترتیب از تعدد تبلیغات غیرمجاز کاسته شود.
شهردار زارچ یکی از ضرورت‌های زیباسازی این شهر را جمع‌آوری تابلوهای تبلیغاتی غیرمجاز بیان کرد و افزود: متاسفانه نصب تابلوهای تبلیغاتی بدون مجوز در معابر زارچ به وفور دیده می‌شود.
محمدرضا حفیظی ضمن تاکید بر اینکه باید جلوی این تخلف هر چه سریع‌تر گرفته شود، ادامه داد : یکی از دغدغه‌های شهرداری، ساماندهی فضاهای تبلیغاتی شهر است.
وی اضافه کرد : این اقدام برای زیباسازی شهر و ارتقای سیما و منظر شهری لازم و ضروری است؛ از این رو شهرداری به ایجاد فضاهای تبلیغاتی مجاز با مدیریت بخش‌خصوصی وارد عمل شده است .
شهردار زارچ خاطر نشان کرد : ۳۰ تابلوی تبلیغاتی مجاز در شهر نصب شده که شهروندان می‌توانند با مراجعه به شهرداری از فضاهای تبلیغاتی مجاز برای تبلیغات بهره بگیرند.
مسئول خدمات شهری شهرداری زارچ نیز با تایید بر اقدامات شهرداری برای کاهش تبلیغات غیرمجاز اعلام کرد : شهرداری از سال گذشته با جانمایی نقاط مناسب برای تبلیغات ۳۰ استند را در نقاط مختلف شهر نصب کرده است.
احمدرضا سعادتی افزود : وسعت زارچ بسیار کم است؛ اما شهرداری تلاش کرده است که این وسعت محدود را با توجه به شرایط کسب و کار، به طور مناسب تحت پوشش فضاهای تبلیغاتی مجاز درآورد.
وی خاطر نشان کرد : البته فضاهای تبلیغاتی غیرمجاز بیشتر در مناسبت‌های خاص ملی و مذهبی، در قالب داربست‌های فلزی، نمود پیدا می‌کنند که بلافاصله از سوی شهرداری با آنها برخورد می‌شود.
مسئول خدمات شهری شهرداری زارچ اضافه کرد : شهروندانی که از فضاهای تبلیغاتی غیرمجاز استفاده می‌کنند، آگاهی کافی از اصل ۹۲ قانون شهرداری‌ها مبنی بر ضرورت دریافت مجوز از شهرداری برای نصب تبلیغات را ندارند.
سعادتی اضافه کرد : شهرداری طی یک سال گذشته با هدف ساماندهی فضاهای تبلیغاتی، اقداماتی را برای توسعه فضاهای تبلیغاتی مجاز آغاز کرده که در صورت گسترش استقبال مردم، به توسعه آن اقدام خواهد شد .
مسئول خدمات شهری شهرداری زارچ با اشاره به محدودیت کسب و کارهای تجاری در زارچ، تعداد فضاهای تبلیغاتی مجاز ایجاد شده در شهر را برای نیاز شهروندان این شهر کافی دانست و گفت : باید توجه کرد که بخشی از ظرفیت فضاهای تبلیغاتی مجاز فعلی از سوی فعالان اقتصادی شهرهای مجاز از جمله اشکذر در حال بهره‌برداری است.
سعادتی با بیان این‌که تبلیغات کسب و کار در زارچ بسیار محدود است، اظهار داشت : به این ترتیب می‌توان گفت که ۱۰درصد تبلیغاتی که در شهر انجام می‌شود، غیرمجاز است.
وی خاطر نشان کرد : عمده تبلیغات تجاری زارچ مربوط به واحدهای فروش پوشاک و موسسات فرهنگی است و بخشی از تبلیغات غیرمجازی که چهره شهر را نازیبا کرده، پارچه‌های معرفی صنوفی است که قبل از راه‌اندازی واحد صنفی در محل کسب، نصب می‌شود تا فعالیت خود را معرفی کند، در حالی که گاهی حتی مجوز راه‌اندازی شغل مورد نظر را نیز ندارد.