درحال بارگذاری...

تابلوهای تبلیغاتی نباید منجر به حواس پرتی رانندگان شود

مدیر عامل سازمان زیباسازی شهر تهران اعلام کرد : هر تابلوی تبلیغاتی که قرار باشد در سطح شهر تهران نصب شود باید مجوز معاونت حمل و نقل و ترافیک را داشته باشد .
به گزارش پایگاه خبری محیطی ، عیسی علیزاده ضمن انتقاد از قرار گرفتن تابلوهای تبلیغاتی در اتوبان ها و پل های عابر پیاده که سبب حواس پرتی رانندگان می شود ،گفت : سازمان زیبا سازی شهر تهران بدون هماهنگی با معاونت حمل و نقل و ترافیک، نمی تواند هیچ گونه تابلویی در هر ابعادی از تابلوی کوچک یک متری تا تابلوی های بزرگ ۱۰۰ متری را نصب کند .
وی با بیان اینکه هدف از نصب تابلوهای تبلیغاتی جلب توجه تعداد زیادی از کاربران به محصول یا سرویس خاصی می‌باشد، اظهار کرد : نکته حائز اهمیت آن است که تابلوهای تبلیغاتی باید در نقاطی قرار گیرند که به هنگام رانندگی منبعی برای حواس‌ پرتی و کاهش ایمنی نشوند و آلودگی بصری تولید نکنند .
مدیر عامل سازمان زیباسازی شهر تهران ادامه داد : مکانیزم نصب تابلو به گونه ای تعریف شده است که در ابتدا سازمان زیباسازی جانمایی تابلو را انجام داده و در این راستا با معاونت حمل و نقل و ترافیک در خصوص نقطه جانمایی مکاتبه انجام می دهد و در نهایت با هماهنگی معاونت حمل و نقل و ترافیک محل نصب تابلو تائید می شود.
علیزاده در پایان با بیان اینکه نقاط زیادی در شهر وجود دارد که با وجود درخواست برای نصب تابلو تبلیغاتی، مجوزی برای آنها صادر نمی شود، خاطرنشان کرد : البته مواردی بوده است که محور یک منطقه تغییر کرده باشد و بدین ترتیب تابلو جمع آوری شود اما هر تابلویی که اکنون در سطح شهر وجود دارد با هماهنگی حوزه حمل و نقل نصب شده است .